Pitigrilli (Dino Segrè, 1893-1975)

Vlastním jménem Dino Segré. Syn židovského otce, po matce katolíkem. Narodil se v Turínu, kde vystudoval právnickou fakultu. Živil se především jako novinář, ale také jako spisovatel. Jeho nejznámější dílo je „Kokain“. Od roku 1930 hodně cestoval, hodně času trávil v Paříži, která mu byla velikou inspirací.

V útlém dětství projevoval vysokou hyperaktivitu a dost často utíkal z domova. Měl dobrodružnou povahu a nikdy se nebál světa. Troufal si na mnohem starší žáky a vždy o něm bylo slyšet. S odstupem puberty velmi zmoudřel a dostal se na právnickou fakultu, kde studoval s velmi dobrým prospěchem. Své choutky po úprcích nechal ve svém dětství a zavřel nad tím dveře. Ihned po škole se dal na to, co mu bylo nejmilejší a to sepisování. Hra s písmeny ho natolik uchvátila a navíc v ní prokazoval veliké nadání, že ho zaměstnaly turínské noviny, kde dostal svou vyhraněnou rubriku. Mimo jiné se dal i do větších samostatných děl v podobě knížek a si nejznámějším románem, který se prodávají dodnes se stala kniha nesoucí název „Kokain“. Od roku 1930 se dal na kratší výlety po Evropě. Velice oblíbenou destinací se stala Paříž. Po uklidnění války se opět navrátil do rodného Turína.

Zabýváme se myšlenkou, jak bychom nejlépe zabili čas, a nepozorujeme, že čas zabíjí nás.Pitigrilli (Dino Segrè, 1893-1975)

***

Čeho je třeba, abychom dobyli ženy? Ničeho. Stačí, necháme-li se dobýt. Muž nikdy nevolí. Myslí, že volí, zatím je volen. Muž, jenž se dvoří ženě, nesnaží se jí zmocnit, nýbrž dá jí prostě příležitost, aby se ho zmocnila ona.Pitigrilli (Dino Segrè, 1893-1975)

***

Moucha, štěnice a člověk jsou jedinými živočichy, kteří milují v každém období.Pitigrilli (Dino Segrè, 1893-1975)

***

Moderní divadlo předvádí historii muže, který spí s ženou jiného muže, a nazývá ji hrou o lásce. Jestliže se k tomuto tématu připojí i některé problémy finanční, jedná se o tzv. myšlenkově hluboké dílo.Pitigrilli (Dino Segrè, 1893-1975)

***

Jakmile žádáme přátelskou radu, jsme již rozhodnuti. Prezidenti soudu udělují také slovo advokátovi, když mají již rozsudek hotový.Pitigrilli (Dino Segrè, 1893-1975)

***

Když dalo ohromnou námahu svésti některou ženu, neznamená to, že jinému se nepoddá lehce.Pitigrilli (Dino Segrè, 1893-1975)

***

Láska, která je nejzábavnějším zaměstnáním, jaké vůbec existuje, je vyčerpávající únavou, stane-li se zaměstnáním.Pitigrilli (Dino Segrè, 1893-1975)